1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Передплачуйте районну газету "Вперед". Передплатний індекс - 61739. Газета "Вперед" ваш надійний орієнтир у морі інформації району. Це свіжі події, неприховані факти, корисні поради, цікаві розповіді про земляків.

РекламаІсторична довідка

Сім з половиною десятиліть тому навесні вже такого далекого 1935 року вперше у районі вийшла у світ місцева газета під назвою „Більшовицький шлях”. І з перших днів, з перших років свого існування цей місцевий інформаційний вісник набув досить важливого значення. Недарма ж кажуть: спочатку було слово. І це слово об'єднувало, агітувало, пропагувало історію району, його людей. Шкода, що не збереглися перші номери газети. Та відомо одне - вона була популярною і сучасною. Вже  через чотири роки „Більшовицький шлях” три роки підряд у 1939, 1940 та 1941 роках став учасником Всесоюзної виставки досягнень народного господарства!

Далі навала фашистської окупації не дала можливості виходити районному часопису. Та її працівники вели боротьбу проти ворога в підпіллі, зокрема і перший редактор Микола Ожеред, страчений фашистами. Та вже через місяць після  звільнення Олександрівки від фашистських загарбників  „Більшовицький шлях” відновив свій випуск.

8 січня 1944 року, як відомо, було звільнено Олександрівщину від чужинців. І вже через місяць, 9 лютого, вийшов у світ черговий номер „Більшовицького шляху”. Щоправда, газета була тоді у вигляді листівки – одним аркушем. І ось яку інформацію знаходимо в цьому номері.

„Визволені від німецьких загарбників колгоспники Несватківського колгоспу імені Будьонного зі всіх сил взялися за відбудову зруйнованого господарства, допомагають фронтові. Виконуючи зобов’язання перед державою, колгоспники здали у фонд Червоної Армії 520 центнерів хліба. Крім того, вони продали державі 150 центнерів хліба і заготовили на посів 300 центнерів посівного зерна. Зараз дружини червоноармійців і дівчата проводять очистку посівного зерна. А майстри в майстернях організовують ремонт знаряддя”.

В ті 1944, 1945 роки „Більшовицький шлях” на перших  сторінках обов’язково друкував повідомлення від Радянського Інформбюро.

А ось яке повідомлення було в газеті 25 січня 1945 року (зверніть увагу, війна ще не закінчилася): „29 січня 1945 року о 10-й годині відділ пропаганди і агітації РК КП(Б)У та редакція райгазети „Більшовицький шлях” скликають районну нараду редакторів стінних газет (колгоспних, комсомольських, сільських рад, підприємств і установ) та сількорів, яка відбудеться в Олександрівці в парткабінеті. Явка всіх редакторів стінгазет обов’язкова”.

Газета в Олександрівці на той час була дуже популярна. Про це свідчить хоча б той факт, що  у селищі одна з вулиць носила назву Редакційна. От якраз за адресою: Редакційна, 1 і знаходилася тоді редакція газети.

Про Перемогу радянського народу у Великій Вітчизняній війні газета повідомляла 9 травня. Номер вийшов у яскравому червоному кольорі.

Газета під назвою „Більшовицький шлях” виходила до 25 грудня 1952 року, відтоді вона стала „Радянським патріотом”. Але 5 грудня 1959 року рішенням Кіровоградського обкому КП України газеті дано назву „Шлях до комунізму”.

Під цією назвою вона виходила менше трьох років. Бо вже 1 червня 1962 року у зв’язку зі створенням міжрайонних газет на основі часопису „Шлях до комунізму” організовано міжрайонну газету „Вперед”, яка тоді була газетою Кіровоградського обкому КП України і облвиконкому по Олександрівському територіальному виробничому колгоспно-радгоспному управлінню.

 На сьогодні газета є  органом Олександрівської районної ради та районної державної адміністрації.

Газета має близько 3,5 тисяч підписників.

З 2012 року редакцію газети «Вперед» було об’єднано з районною друкарнею та перенесено на нову адресу: вул. Радянська 1д.

 У колективі редакційно-видавничого об’єднання „Олександрівщина” до кінця березня 2015 року було девять працівників - головний редактор газети „Вперед” Ніна Доля, заступник головного редактора Галина Шевченко, заступник головного редактора по видавничій справі Ніна Дмитращенко, кореспондент Ольга Горло, завідуючий комп’ютерним відділом Роман Орлик,  оператор комп’ютерного набору Галина Шебанова, бухгалтер Оксана Усатенко, кіоскер Галина Куценко, водій Анатолій Федоренко.

З 1 квітня 2015 року у редакційному складі відбулися кадрові зміни. На сьогодні посаду виконуючої обов’язки головного редактора займає Галина Шевченко, кореспондент – Ольга Ткаченко.

Події в Україні

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Інші посилання