1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Передплачуйте районну газету "Вперед". Передплатний індекс - 61739. Газета "Вперед" ваш надійний орієнтир у морі інформації району. Це свіжі події, неприховані факти, корисні поради, цікаві розповіді про земляків.

РекламаСоснівському НВК, у якому на сьогоднішній день навчається 42 учня та 16 дошкільнят, уже 48 років. Хоч для забудови це не так багато, однак його зовнішній вигляд та і температура у шкільний кабінетах вимагала кращого.

 

- Старі великі вікна були зі щілинами, через які всередину постійно задував вітер, а взимку  шалено втрачалось тепло. Зробити ремонт власними коштами та силами ми не мали можливості, - розповідає директор навчального закладу Анатолій Лушпай.

Тому саме він ініціював громаду взяти участь у проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» для ремонту приміщення. Це рішення підтримав учительський колектив, батьківський комітет та сільська рада.

І уже в кінці жовтня – на початку листопада організація ТОВ «Кіровоградекспобуд», яка виграла тендерний конкурс, розпочала роботу над проектом «Енергозберігаючі заходи в Соснівському НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ст. –  дошкільний навчальний заклад» в с. Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області. Капітальний ремонт – заміна вікон та дверей на металопластикові».

Загальна вартість проекту склала понад 294 тисячі гривень. З них Європейський Союз  надав 75  відсотків від загальної вартості – це більш ніж 221 тисяча гривень. Близько 59 тисяч – кошти бюджетів усіх рівнів – сільського, районного та обласного.

Для реалізації цього проекту  у селі також була створена громадська організація «Соснівське самоврядування – крок у майбутнє», яку очолив директор навчально-виховного комплексу.  А громада зібрала більше ніж 14 тисяч гривень.

На сьогоднішній день в рамках проекту у приміщенні комплексу  замінено 35 вікон та одні двері. Однак зупинятися на цьому громада не збирається. У планах директора школи, вчительського колективу, сільського голови – заміна вікон у всіх навчальних кабінетах.

- Хоча це вже потрібно буде робити власними силами, коштами лише своєї громади, однак у здійсненні цих планів ніхто не сумнівається. Адже варто сказати, що місцевий навчальний заклад має велику підтримку від нас – від сільської ради. Ось, наприклад, у 2015 році субвенція сільської ради на оздоровлення, опалення, підвезення дітей до школи та ремонт склала 159 тисяч гривень. Ми допомагали і будемо допомагати надалі своїй школі, - ділиться сільський голова Лариса Лебідь.

Події в Україні

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Інші посилання